ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
Aktuality

Zvažujete obměnu hotelových televizorů? Doporučujeme počkat do konce roku.

 

K současnému vysílání DVB-T přibude od příštího roku DVB-T2. Úplný přechod na novou síť nastane nejspíše až na začátku roku  2021. Které televizory budou schopny přehrát obraz v novém formátu však ještě není známé. Proto, pokud se chystáte kupovat nové hotelové televizory nebo jiná zařízení, které slouží pro příjem televizního signálu, se Vám vyplatí počkat na certifikované modely.

Mnoho televizorů prodávaných v současné době u nás si se signálem a kódováním HEVC poradit nedokáže. Obraz na televizoru může být zrnitý nebo bude pouze slyšet zvuk. České Radiokomunikace nyní testují přístroje (převážně tradičních značek) a plánují vydat seznam certifikovaných zařízení. První typy televizorů by mohly být uveřejněny už ve druhé polovině září.

Pokud si teď koupíte přístroj s DVB-T2/HEVC tunerem bez certifikace, nemáte bohužel záruku, že přístroj bude fungovat správně. Chcete-li mít jistotu, doporučujeme ještě s koupí počkat do uveřejnění výsledků testů. Pokud chcete více informací o tom, jak samotné testy probíhají, můžete si o tom přečíst zde.

Už nyní je však jisté, že všechny hotely čeká dříve či později kompletní výměna televizorů. Pokud si nevíte rady, rádi Vám pomůžeme vybrat vhodné modely přímo pro Vás.