ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
Aktuality

Jedinečný NoPhone již brzy k dostání

3.12.2014

Pokud marně hledáte tip na vánoční dárek pro své blízké nebo si chcete zajistit během svátků opravdový odpočinek bez věčného zvonění telefonu, poříďte si NoPhone. Již brzy by se měl objevit na trhu.

 

Přednosti NoPhone

Jak výrobce propaguje, NoPhone má oproti běžným chytrým telefonům celou řadu předností.

Zařízení vyniká atraktivním, neobvyklým designem, je nerozbitné a voděodolné. Nízká hmotnost základní verze jej řadí mezi lehčí modely telefonů.

Plnohodnotné používání je možné bez baterie. Operační systém není třeba aktualizovat. Není třeba řešit velikost interní a externí paměti či rozlišení displeje.

Prvky jako bluetooth, Wi-Fi, mobilní signál nebo fotoaparát NoPhone nedisponuje, což však ale podle výrobců patří rovněž k jeho výhodám.

 

 

Modely NoPhone

Základní model je 140 mm vysoký a 67 mm široký. Tloušťka je pouhých 7,3 mm. Hmotnost jen 80 až 100 gramů. Pořizovací cena 12 dolarů.

Kromě základní verze je možné pořídit i tzv. "Selfie" model, který se vyznačuje možností okamžitého sdílení obrazu obličeje jeho majitele s lidmi, kteří stojí za ním, a to pomocí zrcátka, které pokrývá téměř celou přední část. To vše za pořizovací cenu 18 dolarů.

 

 

Technické parametry

Porovnání NoPhone a iPhone 6:

 

O projektu NoPhone

Zakladateli tohoto recesistického projektu je skupina studentů z USA a Nizozemí, kteří upozorňují na dnešní trend mobilního telefonu coby nerozlučeného společníka, kterého nedáváme z ruky.

"Vidíme to všude. Páry na rande už neosvětlují svíčky, ale obrazovky mobilních telefonů. Na koncertech už vidíme kapelu jen na displejích telefonů lidí stojících před námi. Jsme tak závislí, že nás uklidňuje už jen pocit telefonu v ruce. Proto jsme se rozhodli vytvořit NoPhone. Satiristický projekt, vyjadřující závislosti dnešní společnosti na technologiích.

Nápad s NoPhonem přišel jedné noci v baru, kde se pravidelně scházíme a socializujeme. Tím je však myšleno, že zíráme do telefonů, občas odvrátíme zrak od obrazovky jen proto, abychom si objednali další rundu. Taková je dnes norma.

Ale poté, co jsme s projektem přišli, se ozvalo mnoho lidí, že by si NoPhone skutečně koupili. Proto ho prodáváme, protože to je něco, co lidi chtějí: přímý kontakt s ostatními a zlepšení jejich konverzačních schopností. Život mimo mobilní telefon. Život s NoPhonem."

 

Máte zájem o vlastní NoPhone?

Pokud vás projekt NoPhone zaujal, rádi vám i v tomto případě pomůžeme při výběru a koupi vhodného modelu.

 

(Zdroj: NoPhoneStore.com)