ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
Aktuality

Mobilní hotelové aplikace na vzestupu

20.8.2013

Chcete umožnit svým hostům vychutnat si veškeré pohodlí během pobytu „jedním dotykem“? Přístup do pokoje, objednání hotelové služby, rezervace prohlídky města nebo wellness procedur pomocí chytrého telefonu nebo tabletu již není žádný problém.

 

Mobilní aplikace pro hotely

Na trhu v současnosti existuje široké spektrum mobilních aplikací, které jsou zaměřeny právě na hotelový provoz.

Dá se přitom očekávat, že spolu s rostoucím množstvím používaných mobilních zařízení budou neustále vyvíjeny nové, ještě sofistikovanější aplikace. Chytrý telefon nebo tablet se tak stane nepostradatelným průvodcem hosta po celou dobu jeho pobytu.

Přínosy pro hotel jsou nesporné – vyšší komfort a spokojenost hostů, flexibilita a efektivnější správa objednávek, posílení značky a v neposlední řadě efektivnější způsob nabídky hotelových služeb, který podpoří zájem hostů a hotelu přinese vyšší příjmy.

Pokud chcete tyto výhody také začít využívat, kontaktujte nás. S výběrem a implementací vhodného řešení vám rádi pomůžeme.

 

Počet mobilních zařízení s přístupem na internet neustále roste

Mobilní zařízení v tomto desetiletí zažívají skutečný boom. Podle zprávy GSMA se počet používaných mobilních zařízení s připojením k internetu do roku 2020 zvýší z dnešních 6,5 bilionů na více než 12 bilionů. Celkový počet zařízení připojených na internet vzroste z 9 na 24 bilionů.

Tento trend představuje velkou výzvu jak pro operátory a vývojáře mobilních aplikací, tak právě pro provozovatele ubytovacích zařízení, kteří díky jejich používání mohou docílit výrazného zvýšení svých příjmů a dalších přínosů.

 

Obr. Global Connected Devices 2010 - 2020

Graf znázorňuje vývoj počtu využívaných zařízení s připojením k internetu.

Kromě dramatického růstu celkového množství se také významně mění jejich struktura.

 

(Zdroj: GSMA)

 

 

 

Rádi byste svým hostům dopřáli komfort, který mobilní aplikace nabízí? Kontaktujte nás. Pomůžeme vám vybrat a implementovat řešení, které bude přesně podle vašich představ.

Více informací o podpoře IT pro hotelové provozy zde.