ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
Aktuality

Zabezpečení e-mailové schránky

 

Také si necháváte všechny přihlašovací údaje zasílat na svůj e-mail? Možná o tom nevíte, možná to jen tušíte, ale vystavujete se tak všanc kyber-zločinci, který je schopný z vaší e-mailové schránky během 10 minut dostat všechny vaše přihlašovací údaje, které jste si kdy nechali zaslat a důkladně je nesmazali.

 

Spear fishing neboli cílený útok je kyber-útočník schopen provést do pěti minut od přihlášení k vašim e-mailům. Nicméně není to chyba jen serverů, ale zejména běžných uživatelů, kteří si netřídí zaslanou poštu.

 

 

Tento problém se netýká pouze e-mailových schránek v počítačích a laptopech, ale také v našich chytrých telefonech. Znáte někoho, kdo se v telefonu odhlašuje například z Gmailů? Kdokoli může vzít váš telefon a okamžitě má přístup ke všem vašim e-mailům.

 

Útočníkům usnadňujeme práci například i zamykáním obrazovky telefonu formou jednoduchých PINů a používáním gest, která kolikrát zůstávají na displeji telefonu. Další věcí je používání stále stejných “slabých“ hesel, která dost často – pokud vůbec někdy – neměníme.

 

Pro zamykání obrazovky je momentálně nejbezpečnější čtečka otisků prstů. Co se týká zaheslování jednotlivých zařízení, pak bychom vždy měli používat unikátní kombinované heslo o zhruba 10 znacích, kde použijeme velká i malá písmena, číslice a speciální znaky.

 

A co vaše hesla? Už nad nimi přemýšlíte? Možná si říkáte, že se vám to nemůže stát… Bohužel opak je pravdou a nikdy nevíte, kdy a odkud to přijde. Pokud byste se chtěli dozvědět víc o bezpečnosti nejen e-mailových schránek, ale i bezpečnosti dat a sítí, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi poradíme.