ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
Aktuality

Revoluce v kamerových systémech

1.11.2014

Na trhu se objevilo moderní cloudové řešení pro provozování firemních i domácích kamerových systémů, které je dostupné 24 hodin denně, kdykoli a odkudkoli, přes internet nebo mobilní telefon.

 

V čem je toto řešení jiné?

Hlavní rozdíl oproti běžným kamerovým systémům spočívá v tom, že se jedná o hostované řešení. Ve sledovaném objektu jsou tak umístěny pouze IP kamery a potřebná infrastruktura. Záznamy z kamer jsou přenášeny přes internet a dále zpracovány a ukládány na serverech provozovatele systému. Přístup uživatele ke svým záznamům a nastavení systému pak probíhá rovněž přes internet, přes webového klienta.

 

Co tento systém nabízí?

Systém je navržen tak, aby byl schopen poskytnout všechny standardní funkce kamerových systémů a zároveň poskytl nové rozšířené nástroje zvyšující komfort.

Správa záznamů probíhá přes webového klienta, který umožňuje sledovat kamery on-line a pohodlně procházet historií záznamů (podle datumu a času či umístění kamery).

Pomocí pokročilých algoritmů je také mj. možné vyhledávat mimořádné události či sledovat změny v obraze.

Samozřejmostí je jednoduchý export záznamů do standardních formátů souborů přehratelných v běžně dostupném SW.

 

Efektivní nastavení ceny 

V porovnání s jinými kamerovými systémy je počáteční investice potřebná pro zavedení tohoto řešení výrazně nižší, jelikož nevyžaduje pořízení všech komponent, na kterých jsou běžné systémy postaveny. Pokud je však v objektu kamerový systém již zaveden, bývá možné existující infrastrukturu rovněž využít.

Další nespornou výhodou je cena za další používání tohoto řešení. Ta je stanovena jako cena za službu, kterou je možné efektivně stanovit nastavením parametrů záznamů pomocí webového klienta (snímková frekvence, rozlišení či volitelná retence záznamu). Každý si tak může jednoduše zvolit cenu s ohledem na požadovanou kvalitu výstupů.

 

Máte zájem o více informací?

Pokud máte zájem dozvědět se o tomto řešení více a zjistit, co by jeho zavedení ve vaší organizaci obnášelo, neváhejte nás kontaktovat.