ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
Aktuality

Pozor na e-mail od České pošty. Skrývá se za ním vir!

26.11.2014

V poslední době se začala šířit nová verze podvodných e-mailů tentokrát skrytá pod hlavičkou České pošty. Nejedná se však o skutečnou informaci o zásilce, ale o další pokus rozšíření nebezpečných virů.

 

Jak podvodný e-mail poznat?

Zpráva, která se v poslední době šíří, má předmět "Informace o Vaší zásilce" a byla odeslána z adresy "tracktrace@cs-post24.com". Působí velmi věrohodně - obsahuje originální logo České pošty, číslo zásilky a reálné datum přijetí.

Tak jako jiné podvodné zprávy, obsahuje ale i tato četné překlepy, stylistické a pravopisné chyby.

 

 

V žádném případě nespouštějte uvedený odkaz!

Skrývá se za ním odkaz na stránku cs-posta24.org, která na první pohled vypadá jako oficiální web České pošty, ale ve skutečnosti se jedná o podvod.

Cílem tvůrců je napadení vašeho počítače nebezpečným virem, který zašifruje celou řadu datových souborů umístěných kdekoli na pevném disku. Během chvíle tak můžete ztratit fotografie, dokumenty i další důležité soubory!

 

Pozor, podoba zprávy se může měnit!

Tvůrci podvodných e-mailů neustále hledají další cesty, jak uživatele oklamat. Zkouší nové a nové formy sdělení, ty stávající se snaží vylepšovat tak, aby se co nejvíce podobaly originálu. Proto pozor, podoba této zprávy se také může měnit.

Buďte opatrní! Pokud si nejste pravostí e-mailu jisti, raději se obraťte na svého IT administrátora, který jeho věrohodnost bezpečně ověří.

 

Čtěte dále: Pozor na podvodné e-maily! (aktualita 28.8.2014)