ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
Aktuality

Nevšední české hotely

 

V dnešní době je moderní být jiný a můžeme říci, že to platí ve všech oborech včetně hotelnictví. Hoteloví hosté hledají moderní, nevšední ubytování, které jim umocní návštěvu dané destinace. To a mnohem víc nabízí právě designové hotely, které se od těch klasických odlišují využitím originálních materiálů a nábytku, jedinečným designem a kvalitním servisem.

 

Ve většině případů je design hotelu svěřen do rukou známého architekta nebo designera. Architekti a designeři hotelových interiérů sledují nejnovější trendy na světových přehlídkách jako např. Milan Design Week a New York Design Week. Inspiraci ke své práci sbírají nejen zde, ale v posledních letech čerpají i z minulosti.

 

Česká republika nabízí relativně hodně designových hotelů. Nejvíce najdeme v hlavním městě, nicméně i horské oblasti a Morava se pyšní několika jedinečnými hotely, které určitě stojí za povšimnutí.

 

Jsme hrdí, že jsme měli možnost spolupracovat a v některých případech stále spolupracujeme s několika designovými hotely jako je například The Icon Hotel & Lounge v Praze, dále pražské hotely Moods, Fusion a Andels anebo malostranský hotel Augustine.

 

The Icon Hotel & Lounge byl v roce 2011 zvolen uživateli serveru TripAdvisor jako nejvíce trendy hotel roku v Evropě. Tým mladých designerů zde zkombinoval prvky tradiční a moderní architektury. Jméno hotelu nebylo vybráno náhodou – budova byla dříve vlastněna ortodoxními věřícími, kteří zde umístili ikonu a ta je součástí budovy dodnes.

 

Pražský hotel Fusion je dílem českých designerů Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka. Hotel nabízí ubytování v apartmá i v místním hostelu. Designeři v interiéru použili nejrůznější zajímavé doplňky od garážových lamp přes sklopné židle z biografu až po designové kousky v pastelových barvách.

 

Hotel Augustine je další ukázkou jedinečného designu, kdy se do interiéru podařilo  přenést skutečného “genia loci“. Hotel se skládá ze sedmi historických budov. Tou nejvýznamnější je augustiniánský klášter sv. Tomáše ze 13. století, ve kterém stále žije několik praktikujících mnichů.