ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
Aktuality

Konec podpory Windows Server 2003 již 14. července!

29. 6. 2015

Konec podpory serverových operačních systémů Windows Server 2003/R2 a Small Business Server 2003 se nezadržitelně blíží. Pokud stále některý z nich ve vaší firmě využíváte, jste na ukončení podpory dobře připraveni?

 

Co ukončení podpory znamená?

Obdobně jako v případě ukončení podpory Windows XP v dubnu 2014 neznamená konec podpory to, že by po tomto datu systém přestal fungovat.

Na tyto produkty však již nebudou vydávány opravy zabezpečení. Tím se stanou zranitelnějšími vůči různým pokusům o napadení škodlivým kódem.

Dalším problémem může být kompatibilita firemních aplikací, které již nebudou pro nepodporované systémy vyvíjeny a naopak, se kterými již staré verze operačního systému nebudou spolupracovat.

 

Ukončení podpory se týká celé řady firem

Ač se jedná o verze systému více než 12 let staré, používá je podle portálu System On Line stále ještě třetina firem se systémem Windows. Často se přitom jedná i o kritické firemní aplikace jako např. poštovní server, firemní databáze nebo úložiště dat a jejich zálohy.

 

Jak se s končící podporou vypořádat?

S ohledem na rizika a možné problémy, které s používáním zastaralých verzí operačního systému souvisí, by dotčené firmy měly zvážit přechod na vyšší verzi Windows Serveru, a to ještě před tím, než bude podpora oficiálně ukončena.

Pokud jste tak ještě neučinili, neměli byste už dál čekat. Obraťte se na nás, s přechodem na nejaktuálnější systémy MS Windows 2012 R2 máme bohaté zkušenosti a rádi vám poradíme s nejvýhodnějším licenčním plánem.

 

(Zdroj: Microsoft, System On Line)