ProCon Group
Information Technology & Communications. Come Together!
CZ / EN
News

Jste připraveni na DVB-T2?

V moderním formátu DVB-T2 pro pozemní televizní vysílání je již pokryta skoro celá ČR a nyní přichází druhá část celého procesu – vypínání staršího formátu DVB-T. To bude, stejně jako pokrývání, probíhat postupně a mělo by být dokončeno během první poloviny roku 2020. Co to pro vás znamená?

Většina vysílačů by měla přestat v DVB-T vysílat začátkem roku 2020. V případě zdárného uskutečnění tohoto scénáře tak bude v červnu 2020 přechod na DVB-T2 zcela hotov. Výjimkou je Praha, kde dojde k prvnímu vypnutí DVB-T vysílačů Žižkov a Cukrák již 27. listopadu 2019. Na konci roku 2019 ukončí vysílání i některé regionální televize.

Pokud Váš přijímač respektive celý systém pro příjem televizního vysílání DVB-T2 nepodporuje, uvidíte místo obsahu programů jen černou obrazovku.

Kdy přesně dojde k vypnutí ve vašem regionu se můžete podívat například v této tabulce.

Přechod na nový formát vysílání se často neobejde beze změny vysílacích kanálů, takže je možné, že Váš systém bude nutné v přechodném období přelaďovat.

Nejste-li si jisti, jak na tom Váš stavající televizní systém je, neváhejte nás kontaktovat a domluvte si úvodní konzultaci!